Eko-mimino

Výrobci

Storchenwiege modré

Storchenwiege modré

šátkové ergonomické nosítko vhodné od narození

Více detailů


2 860 Kč s DPH

Dostupnost: 3 dny


Nosítko Storchenwiege je určeno pro nošení dětí od 3 do 15 kg na břiše a na zádech. Bylo vytvořeno zejména s ohledem na nošení nejmenších dětí – tedy novorozenců.

 

Nosítko Storchenwiege umožňuje přizpůsobit šířku středového panelu přesně na šířku, kterou má dítě při abdukčně flekčním postavení kyčlí mezi kolínky. Dále je možné zkrátit a utáhnout středový panel na bocích pomocí zadrhovací šňůrky. Takto přizpůsobíte nosítko každému novorozenci.

 

Nosítko však myslí i na velké děti. Na středovém panelu je zip, po jehož rozepnutí se zádová část prodlouží a současně se rozbalí kapucka pro zajištění hlavičky při spánku dítěte. Pokud je zip zapnutý a kapucka v něm složená, má ještě jinou funkci – vytváří polstrování a zpevnění v místě, kde má miminko krček a temeno.

 

Nosítko Storchenwiege nemá klasické ramenní popruhy ale lehce polstrované pásy, které se zavazují jako u tradičních nosítek Mei Tai. To je výhodné zejména pokud chtějí nosit partneři různých tělesných konstitucí. Nemusíte složitě nastavovat přezky, prostě nosítko pouze jinak dotáhnete.

 

 

 

Použití:

 

Při úplně prvním použití si nosítko nejdříve nastavíte podle velikosti dítěte. Změříte dítěti rozměr mezi kolínky v širokém (abdukčně flekčním) postavení kyčlí (viz. obrázek). Na tento rozměr potom stáhnete středový panel na šířku. Tento úkon už budete opakovat pouze výjimečně, podle potřeba rostoucího dítěte.

 

Poté si zapnete bederní pás kolem pasu na sponu. Miminko si dáte na hrudník a roztáhnete mu naširoko nožičky. Pokud manipulujete s malým dítětem, budete to dělat v mírném záklonu, aby si na Vás dítě mohlo položit hlavičku. Středový panel vysunete přes záda dítěte až po hlavičku. Jednou rukou vždy jistíte děťátko a druhou manipulujete s popruhy. Popruhy vedete přes ramena, na zádech zkřížíte, podle potřeby dotáhnete a vepředu pod nožičkama zavážete na uzel.

 

Nakonec nosítko zpevníte zatažením šňůrek po bocích.

 

Je to opravdu jednoduché, zejména u větších dětí, kde odpadá měření nožiček, zatahování boků a jištění hlavičky. Větším dětem lze také při nošení vepředu i na zádech zajistit při spaní hlavičku pomocí kapucky k tomu určené.

 

 

 

Materiál:

 

100% bavlna, materiál vlastní certifikát Oko-Tex v kategorii pro děti do dvou let

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Reklama