Eko-mimino

Výrobci

Podzim je tu. Chladná rána s teplotami kolem nuly, kdy rychle přebíháme se starším potomkem do školky, zatímco v duchu sedíme s hrnkem horkého čaje před krbem, nás nutí se ptát: „A není tomu mému nošenci zima?“.


Nošení dětí není záležitostí jen teplých jarních a letních měsíců. Díky vhodnému oblečení a doplňkům si můžete blízkost s vaším miminkem užívat i za sychravého nebo mrazivého počasí. Nosit si s sebou svá malá soukromá kamínka je totiž velké plus. S dítkem neseným v šátku nebo nosítku, co nejblíže na těle, se vzájemně zahříváte. Základem tedy je, co nejméně samostatných vrstev mezi vámi, naopak je dobré se až nakonec zahalit do jednoho společného kusu oděvu. V tomto článku bych se ráda zaměřila na tu část garderoby, kterou na sobě bude mít váš nošenec.

Osobně raději v chladných dnech volím na nošení dítka šátek před ergonomickým nosítkem. Přeci jenom v nosítku hřeje záda miminka jenom jedna vrstva látky, v šátku to mohou být až tři. Také raději vážu na břicho než na záda.


Kvalitní spodní vrstva je základ

Již několik let (a několik nošenců) má čestné místo v naší skříni merino oblečení Manymonths. Merinovlna je velmi jemný a prodyšný materiál s výbornými izolačními vlastnostmi. Pořizovací cena je sice vyšší, ale oblečení je rostoucí, našim dětem vydržel jeden kousek dvě zimy. A postupně po sobě oblečení dědí. Do merina děti obleču na podzim a sundám ho z nich až s odcházejícím jarem. Máme body/tričko a dvouvrstvé Wool longies. I pro malé miminko jsem koupila rovnou větší velikost. U trička stačí ohrnout lemy na rukávech, longies vel. M byly sice miminku od podpaží až přes špičky na nohách, ale aspoň byla záda a chodidla hezky v teple. Vzhledem k tomu, že většina těla miminka je schovaná v šátku, záda hřejí tři vrstvy látky navíc a břicho maminka, s merino trikem a longies jsme si vystačili. Ve velkých mrazech jsem přidávala slabší fleesovou mikinu vepředu s rozepnutým zipem, aby chránila pouze záda a ruce a bříško se zbytečně nepotilo. Body z merinovlny najdete také pod značkou Anavy. Jako spodní vrstvu můžete zvolit i oblečení z bambusu nebo outlastu.


A co hlava a nožičky?

Ty jako jediné ze šátku vyčuhují a je tedy potřeba je zateplit. Malí nošenci jsou zvědaví, chtějí vidět vše kolem sebe, otáčejí hlavu ze strany na stranu. Klasická čepička na zavazování se jim přetáčí, může jim bránit ve výhledu, navíc kryje pouze hlavu, krk, který ze šátku vykukuje také, zůstává odhalený. A děti si rády čepice rozvazují. Tohle všechno vyřeší kukla. Zde opět musím vychválit Manymonths merino sloní čepici, na trhu však najdete i jiné značky. Manymonths kukla se hezky přizpůsobí a olemuje obličej, hlava, krk i ramena zůstávají v teple. Naše děti ji opět nosí od podzimu do jara, v zimě dle potřeby přidáváme další vrstvu navíc.


Chodidla dětí bývají nejchladnější. Méně však může znamenat více. Dopřejte dětem, aby mohly nožkama a prsty libovolně hýbat a prokrvovat je. Příliš mnoho vrstev může být na škodu. Nám vyhovuje kombinace slabších a silných ponožek

s „botičkami“. Jako spodní vrstvu jsme si oblíbili bambusové ponožky Bamboolik, přes ně dáváme vlněné ponožky Diba.

Ty mají dlouhý lem, který po rozvinutí chrání dětem i lýtka. V teplejších dnech stačí ponožky samotné, případně doplněné klasickými koženými capáčky.   U nás vedou Liliputi. V zimě můžete dětem přes ponožky natáhnout Liliputi capáčky zimní nebo softshellové, fleesové válenky Angel wings, či parádně teplé vlněné capky Saling. Všechny tyto „botičky“ jsou dostatečně vysoké, takže dětem zahřejí vše, co ze šátku vykukuje. Komu se do dražších botiček nechce investovat, může jako poslední vrstvu na nožky natáhnout návleky. Vlněné návleky Diba jsou hodné teplé, ale mohutnější, vhodnější spíše pro větší děti, pro malá dítka do jednoho roku bych raději doporučila froté návleky Sponks. Návleky jsou dostatečně dlouhé, zahřejí nožky od prstů na chodidlech až po kolena.

 

Přes zimu doporučuji zahalit sebe i nošence do jedné společné vrstvy. Na výběr je velké množství variant. Podrobněji se o nich rozepíšu v dalším článku.                                                                                         

                                                                      Přeji hezké nošení 

                                                                      Monika - Ekomimino.cz


DomůDomů

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Reklama